LIGA a II-a

Unirea Hereclean a ajuns la 100 de goluri marcate în doar 11 jocuri în Liga B de minifotbal!

În doar 11 jocuri, formaţia condusă de Florin Mândruţiu a ajuns la o cifră impresionantă de goluri marcate. Totodată, după ultima rundă, Unirea a trecut în fotoliul de lider, dar acelaş număr de puncte mai au două echipe

Situaţia din clasamentul Ligii B continuă să fie echilibrată, iar în vârf, trei echipe au acelaş număr de puncte.

După runda de la finele săptămânii trecute, şefia a fost preluată de Unirea Hereclean, care a reuşit o victorie destul de clară cu Sportul Sălăjeni.

Prima repriză a fost mai echilibrată şi scorul pauzei a fost 2 – 1, dar în partea secundă, Unirea a jucat mult mai exact şi a mai marcat de patru ori.

După acest meci, Unirea a ajuns la exact 100 de goluri marcate în doar 11 meciuri. Echipa lui Florin Mândruţiu a revenit în fotoliul de lider după ce a profitat de înfrângerea celor de la Bad Boys în partida cu AS Onix.

Unirea Hereclean – Sportul Sălăjeni 6 – 3 (2 – 1)

Au marcat: Paul Abrudan (‘17, 23 şi 37), Lucian Solomonean (‘35), Claudiu Dragoş (‘41) şi Paul Ghiurco (‘49), respectiv Radu Puşcaş (‘3 şi 33) şi Dan Mărcuş (‘47)

Unirea: Bogdan Pojar – Ciprian Marian, Ionuţ Terec, Paul Ghiurco, Lucian Solomonean, Florin Pop, Paul Abrudan, Sergiu Pop, Florin Mândruţiu şi Claudiu Dragoş. Delegat: Claudiu Dragoş

Sportul: Horea Brânduşan, Rafael Dragoş, Dacian Iacob, Alex Mărcuş, Dan Mărcuş, Sebastian Mihuţă, Cătălin Pop, Ioan Sava, Radu Puşcaş şi Ioan Hendea. Delegat: Adrian Meseşan