Volei Municipal Zalău câştigă şi duelul cu Dinamo

Gruparea de la poalele Meseşului s-a impus în trei seturi în faţa bucureştenilor, într-un joc de a durat doar o oră şi douăzeci de minute

După succesul de miercuri din Cupa Challenge în faţa celor de la Steaua, CS Volei Municipal Zalău a evoluat din nou pe teren propriu, de această dată în campionat, împotriva celor de la Dinamo Bucureşti.

Chiar dacă bucureştenii au realizat mai multe transferuri importante în vară şi speră la play-off, la Zalău, dinamoviştii nu au pus nicio problemă gazdelor.

Volei Municipal Zalău s-a impus în trei seturi, la capătul unui joc ce a durat o oră şi 20 de minute. Primul set a fost cel mai echilibrat, dar după 26 de minute de joc, zălăuanii s-au impus cu 25 – 23.

În setul 2, scorul a fost mai dezechilibrat, dar după 27 de minute de joc, CSVM Zalău s-a impus cu 25 – 19.

Setul 3 a durat tot 27 de minute şi le-a revenit tot zălăuanilor, scor 25 – 11.

Volei Municipal Zalău – Dinamo Bucureşti 3 – 0 (23, 19, 12)