LIGA I

Grand Team Şimleu, la egalitate de puncte cu campioana şi vicecampioana! Adelin Neaga, noul golgheter din Liga A de minifotbal

Formaţia şimleuană traversează o perioadă excelentă şi are şapte victorii consecutive după ce a trecut la scor de Voinţa Aghireş. În acest joc a ieşit la rampă Adelin Neaga, care a marcat 10 goluri, dintre care şapte în doar 8 minute! Datorită celor 10 goluri marcate, Neaga a devenit golgheterul campionatului

Surpriza campionatului este fără doar şi poate Grand Team Şimleu, care a reuşit a şaptea victorie consecutivă.

Formaţia şimleuană a defilat în partida cu Voinţa Aghireş, în poarta căreia a marcat de 17 ori, nu mai puţin de 10 reuşite aparţinându-i lui Adelin Neaga.

Talentatul jucător a fost într-o formă de zile mari şi a fost de neoprit, mai ales pe final, când în doar 8 minute a reuşit să înscrie de şapte ori.

Graţie celor 10 goluri marcate în această partidă, Adelin Neaga a devenit noul golgheter din Liga A, cu 30 de goluri, fiind urmat de Mihai Bode (26 de goluri) şi Ciprian Pavel (23 de goluri), ambii de la campioana Dia Guard Divino.

După 10 etape, Grand Team are acelaşi număr de puncte precum campioana Dia Guard Divino şi viecampioana Autovip Garden, care se află în fotoliul de lider, chiar dacă mai are de jucat şi o restanţă cu Autoland Hosu.

Voinţa Aghireş – Grand Team Şimleu 3 – 17 (1 – 8)

Au marcat: Bogdan Crişan (‘8 şi 50) şi Alexandru Nuna (‘32), respectiv Silviu Crişan (‘3 şi 49), Alin Chereji (‘4 şi 12), Cristian Ardelean (‘14-aut.), Mihai Tătar (‘15), Adelin Neaga (‘20, 21, 31, 40, 41, 43, 45, 46, 47 şi 48) şi Nicolae Rad (‘24)

Voinţa: Cristian Ardelean, Andrei Bone, Bogdan Crişan, Claudiu Meleg, Alexandru Nuna, Florin Pop şi Vasile Ardelean. Delegat: Cristian Ardelean

Grand Team: Răzvan Varga, Adrian Varodi – Adrian Pop, Marcel Cuc, Nicolae Rad, Silviu Crişan, Adelin Neaga, Mihai Tătar şi Alin Chereji. Delegat: Adrian Pop