LIGA I

Repriză secundă perfectă pentru Stelya Brădet în jocul cu Ianus

Formaţia din cartierul zălăuan a revenit spectaculos de la 1 – 2 şi s-a impus cu 5 – 3 în faţa celor de la Ianus

Tot 19 puncte şi tot cinci victorii la rând are şi Stelya Brădet, care în runda de la finele săptămânii trecute a trecut de Ianus.

Jocul a avut două reprize total diferite, iar în prima parte, Ianus a condus cu 2 – 0, ca la pauză să aibă avantaj de un gol.

În partea secundă, situaţia s-a schimbat, iar Stelya a devenit mai insistentă şi în doar 5 minute de la reluare a preluat conducerea.

“Dubla” lui Paul Domocoş a adus liniştea pe final, astfel că echipa din cartierul Brădet a câştigat un joc extrem de important ce o menţine în zona primelor locuri.

Stelya Brădet – Ianus 5 – 3 (1 – 2)!

Au marcat: Adrian Seiche (‘22), Safar Tibor (‘29), Călin Varga (‘30) şi Paul Domocoş (‘37 şi 44), respectiv Bogdan Saitoş (‘8), Florin Kurti (‘19) şi Denis Boie (‘48)

Stelya: Sergiu Dalnoki – Robert But, Paul Domocoş, Adrian Donciu, Dan Filip, Adrian Seiche, Călin Varga, Safar Tibor, Călin Tuşer, Fabian Rus şi Sergiu Negritaş. Delegat: Bogdan Tutea

Ianus: Ionuţ Păşcuţă – Bogdan Saitoş, Radu Oros, Lucian Pocol, Denis Boie, David Noje, Florin Kurti şi Raul Bote. Delegat: Florin Kurti