FOTO. Viitorul Zalău, câştigătoarea fazei judeţene a Trofeelor “Gheorghe Ene” şi “Gheorghe Ola”

Clubul zălăuan s-a impus la ambele competiţii desfăşurate sâmbătă la Baza Sportivă “Titan” din Zalău

Sâmbătă, Baza Sportivă “Titan” a găzduit faza judeţeană a Trofeelor “Gheorghe Ola” (rezervată copiilor născuţi în anul 2009) şi “Gheorghe Ene” (rezervată copiilor născuţi în anul 2010.

Deşi au fost înscrise nu mai puţin de cinci echipe, la startul competiţiilor au lipsit două, câte una de la fiecare grupă. S-a jucat după sistemul fiecare cu fiecare, iar la final, câştigătoarele au obţinut biletele pentru faza zonală.

Lupta pentru primul loc s-a dat între Viitorul Zalău şi Atletic Zalău, prima având câştig de cauză la ambele trofee. Mai întâi, echipa pregătită de Dan Lucaciu a câştigat Trofeul “Gheorghe Ola”, după o victorie cu 3 – 1 în faţa celor de la Atletic Zalău.

La Trofeul “Gheorghe Ene”, tot Vitorul Zalău s-a calificat mai departe, în faza zonală, după ce în jocul decisiv cu Atletic Zalău s-a impus dramatic cu 6 – 5.

La final, AJF Sălaj a organizat şi o festivitate de premiere în cadrul căreia câştigătoarele au fost răsplătite cu trofeu, medalii, mingi şi diplomă, în timp ce celelalte echipe de pe podium au fost premiate cu trofeu, mingi şi o diplomă.

Însă, mai multe detalii despre acest subiect, în ziarul Sportul Sălăjean din 14 noiembrie.