JUNIORI

Cadeţii de la CSS Zalău merg ”ceas” în campionat

Juniorii II au bifat a doua victorie în campionat și au maxim de puncte, după două jocuri disputate în deplasare

Echipa de volei categoria de vârstă cadeţi de la CSS Zalău are un start de vis în noua ediţie de campionat. Antrenată de prof. Horea Giurgiu, gruparea zălăuană a disputat în startul actualului sezon două jocuri în deplasare.

După victoria cu scorul de 3-0 obţinută pe terenul echipei din Baia Mare, la finalul săptămânii trecute Cristian Pop şi compania s-au deplasat la Oradea, pentru confruntarea cu LPS Bihorul.

Zălăuanii au început jocul în forţă şi au câştigat setul inaugural la 22, iar setul al doilea a fost acontat de de gruparea de la poalele Meseşului.

Din păcate, în setul al III-lea a apărut un moment de relaxare care i-a costat, astfel că meciul s-a prelungit cu încă un set, iar la final partida s-a încheiat cu victoria elevilor lui Horea Giurgiu care s-au întors cu 3 puncte de la Oradea.

După două etape disputate CSS Zalău are maxim de puncte, iar în runda următoare vor avea etapă liberă, urmând să dispute următorul joc tot în deplasare.