LIGA I

Info Plus a “spart gheaţa” în Liga A de minifotbal

După trei eşecuri la rând, formaţia condusă de Romy Strîmbu a reuşit şi prima victorie din campionat, în meciul din etapa a IV-a cu Generalii

Revenită în competiţiile organizate de ACS Onix, Info Plus are nevoie de timp până când va putea emite pretenţii la locurile fruntaşe.

Deocamdată, gruparea condusă de Romulus Strîmbu a dat semnalul revenirii, iar după trei înfrângeri la rând a “spart gheaţa” şi a câştigat cu Generalii.

În acest joc, Info Plus a jucat ofensiv în prima repriză, în care a marcat toate cele trei goluri, iar la pauză conducea cu 3 – 1.

În partea secundă, adversarii au fost mai periculoşi şi pe final au redus din diferenţă prin Ciprian Recian, dar cu toate acestea, cei de la Info Plus au blocat foarte bine spaţiile în apărare şi au conservat avantajul minim până la final.

Info Plus – Generalii                3 – 2 (3 – 1)

Au marcat: Mihai Cherecheş (‘3), Ioan Crişan (‘14) şi Constantin Agrijan (‘19),  respectiv Ciprian Recian (‘13 şi 40)

Info Plus: Călin Remeş – Constantin Agrijan, Romulus Strâmbu, Alin Sabou, Ioan Crişan, Dan Crişan, Bogdan Pop, Mihailescu Csaba, David Morar, Mihai Cherecheş şi Bogdan Tereu. Delegat: Sorin Cherecheş

Generalii: Sergiu Gruşea – Baczo Norbert, Andrei Draghiş, Sergiu Elecheş, Alex Gorgan, Hiriczko Zoltan, Cătălin Marian, Ciprian Recian şi Aurelian Ştirb. Delegat: Sergiu Elecheş