Vasile Breazdău, letal la ambele porţi

Silvania Cehu Silvaniei – Venus Măerişte 3 – 1 (1 – 1)

Au marcat: Răzvan Ardelean (‘29), Vasile Breazdău (‘53-aut.) şi Szoke Nagy Attila (‘75), respectiv Vasile Breazdău (‘44)

Silvania: Emil Deac – Ionuţ Ungur, Soke Nagy Attila, Adrian Deac, Halasz Csaba, Cosmin Rusu, Bogdan Ungur, Raul Ardelean, Adrian Rusu, Marius Dunca şi Călin Tătar. Rezerve: Dan Antoce – Radu Zsigo, Adrian Drăgan, Dan Gurzo şi Cosmin Gavriluţ. Antrenor: Szoke Nagy Attila

AS Venus: Emil Lucaciu – Vasile Breazdău, Sorin Gal, Dobrai Tibor, Călin Balotă, Marius Păcurar, Gheorghe Szabo, Ioan Varga, Adrian Popa, Marius Gal şi Răzvan Ardelean. Rezerve: Adrian Breazdău – Ioan Andor, Adrian Busuioc. Antrenor: Vasile Băla

Cartonaşe galbene: Szoke (‘40), respectiv S. Gal (‘16 şi 54), Ardelean (‘24), Sabo (‘32 şi 76), Breazdău (‘35), Păcurar (‘55). Cartonaşe roşii: S. Gal (‘54) şi Sabo (‘76)

Jucătorul meciului: SZOKE-NAGY ATTILA (Silvania)

Au arbitrat: la centru: Robert Chiş-Ciure; asistenţi: Tunyogi Janos şi Cristian Pop (toţi din Zalău). Observator AJF: Otto Anderco (Zalău)

În turul playoff-ului, Silvania Cehu Silvaniei parcă a fost blestemată. Deşi avea meciurile în mână, a fost egalată pe fondul unei căderi inexplicabile. De această dată, pe teren propriu, nu s-a mai întâmplat aşa ceva, deşi la pauză scorul era egal, 1 – 1. La capătul primei jumătăţi de oră, Răzvan Ardelean a reuşit să concretizeze pe tabelă superioritatea din teren. Dar a apărut din nou starea de automulţumire în sânul jucătorilor pregătiţi de Szoke Nagy Attila şi, cu un minut înainte de finalul primei reprize, s-au văzut egalaţi, după reuşita lui Vasile Breazdău. Tânăra echipa cehană nu s-a putut mulţumi cu acest rezultat, mai ales că evoluau în faţa propriilor susţinători, astfel că au presat, au presat, iar eforturile lor au fost răsplătite cu un gol semnat de… Vasile Breazdău, care a înscris în propria poartă. Din acel moment, oaspeţii au fost extrem de apatici în ofensivă, unde şansele create au fost soluţionate de apărarea dirijată de portarul Emil Deac. Totuşi, ca victoria să fie şi mai sigură, Szoke Nagy Attila l-a învins şi el pe Emil Lucaciu, iar Silvania Cehu Silvaniei este mult mai liniştită.