LIGA a II-a

Aquangar Cehu Silvaniei, parcurs perfect în Liga 2A

Formaţia din Cehu Silvaniei şi-a continuat forma bună de la începerea acestei faze a campionatului şi a bifat a patra victorie la rând, după ce a bătut şi Michelin

Cea mai în formă echipă din această fază a campionatului este Aquangar Cehu Silvaniei. Câştigătoarea ligi secunde din sezonul trecut are patru victorii la rând în Liga 2A, după ce a reuşit să o învingă şi pe fruntaşa Michelin.
Încă din prima repriză, la rampă a ieşit Andrei Pop, cel care a marcat o triplă.

Partea secundă a devenit mai echilibrată, iar Michelin s-a apropiat la un singur gol, însă până la urmă, emoţiile au fost risipite de Bogdan Ungur, cel care a marcat pentru 4 – 2, când mai erau de jucat 9 minute din meci.

Cu această victorie, formaţia condusă de Szabo Zoltan începe să se gândească la o clasare pe podium, având în vedere că se află la 5 puncte de Michelin.

Michelin – AquAngar Cehu Silv. 2 – 4 (0 – 3)

Au marcat: Alin Chende (‘28-aut.) şi Daniel Cadar (‘34), respectiv Andrei Pop (‘16, 20 şi 25) şi Bogdan Ungur (‘41)

Michelin: Ciprian Vaida – Abran Istvan, Vasile Cherecheş, Gheorghe Chiş, Claudiu Groza, Claudiu Murg, Daniel  Cadar, Adrian Negrea, Ioan Mureşan, Flaviu Maioş, Deak Zsolt şi Vlad Sabou. Delegat: Abran Istvan

AquAngar: Emil Deac – Alin Chende, Ionuţ Chende, Adrian Deac, Dan Mîndru, Andrei Pop, Szabo Benjamin, Szabo Zoltan şi Bogdan Ungur. Delegat: Ştefan Babocsi