DIVERSE

Vlăduţ Morar, gol în poarta câinilor roşii

Introdus la pauza meciului cu Dinamo, sălăjeanul Vlad Morar la răsplătit pe antrenorul Claudiu Niculescu cu un gol, care practic a dat speranţe clujenilor în obţinerea unui rezultat pozitiv în Ştefan cel Mare

Cu toate că, judeţul Sălaj nu are echipă de fotbal nici măcar la nivelul Ligii a II-a, măcar se poate mândri că are jucători care fac faţă cu brio chiar în Liga I. Unul dintre aceştia este Vlăduţ Morar, care miercuri seara a reuşit să marcheze un gol în poarta câinilor roşii, echipa lui favorită de mic copil. Introdus la pauză de Claudiu Niculescu, în locul lui Sebastian Cojocnean, sălăjeanul Vlăduţ Morar a reuşit să marcheze golul de 1 – 1, după aproximativ 15 minute de la reluare.  La un corner executat de Gabriel Boştină, Morar a fost pe fază şi a reuşit să marcheze cu un şut din interiorul careului, profitând de-o greşală a defensivei dinamoviştilor. Golul marcat de jucătorul originar din comuna Crişeni, i-a readus pe cei de la Universitatea în joc, care în continuare au dominat meciul. Dinamo a fost aproape de-aşi adjudecat toate cele trei puncte, după ce a trecut în avantaj prin golul tânărului Matei. Nu a fost de acord cu acest lucru "prinţul" Adrian Cristea, care după o acţiune personală a reuşit să egaleze la doi, printr-o execuţie de fineţe. Universitatea a reuşit să plece de la Dinamo neînvinsă, după un meci în care sălăjeanul Morar a avut o contribuţie importantă la punctul obţinut de "şepcile roşii". Fostul jucător al Viitorului Zalău a reuşit astfel al doilea gol în prima ligă, după ce primul la reuşit sezonul trecut, chiar la meciul de debut cu Universitatea Craiova. Sperăm ca, Vlăduţ să rămână modest şi la fel de muncitor pentru a continua cu evoluţiile bune, care deja l-au impresionat pe antrenorul Claudiu Niculescu.