Liviu Antal a reuşit primele goluri din acest an pentru Zalgiris Vilnius

Şimleuanul a contribuit din plin la ultima victorie a echipei sale, marcând o “dublă” în partida cu Atlantas

Campionatul din prima ligă a Lituaniei a început din luna martie, iar deja s-au scurs şapte etape. După aproape un tur de campionat, Zalgiris – echipa unde joacă şi Liviu Antal – ocupă locul secund şi se află la 5 puncte în spatele liderului Sudava, dar bătălia la titlu rămâne deschisă în condiţiile în care în Lituania se joacă de două ori câte un tur şi un retur, după care are loc un play-off.

În runda de la finele săptămânii, Zalgiris a reuşit o victorie categorică tocmai în deplasare, la Atlantas, meci în care vicecampioana Lituaniei s-a impus cu 5 – 2. La această victorie a contribuit din plin şi şimleuanul Liviu Antal, care a reuşit primele sale goluri din acest an într-un meci oficial. Deşi a fost rezervă şi a intrat după “pauză”, fostul golgheter al României a ieşit în evidenţă şi a marcat ultimele două goluri, într-un interval de 13 minute.