Mobila Şimleu – Kemer Camăr 1 – 2 (0 – 1)!

Au marcat: Ionuţ Redeş (‘54), respectiv Dan Dragoş (‘44) şi Nemes Pavel (‘68)

Mobila: Dumitru Cheregi – Vlad Cămăran, Dan Ardelean, Vasile Oros, Ionuţ Tusan, Dan Chirilă, Emil Şimon, Nicolae Neaga, Ionuţ Redeş (cpt.), Dorin Å¢ârle şi Romeo Gheţi. Rezerve: Ionuţ Pop, Marius Şireag, Andrei Ghiurcuţa, Cătălin Ardelean, Marius Filip şi Bogdan Pop. Delegat: Mugurel Lazoc

Kemer: Balla Ferenc – Lucian Feraru, Gabriel Megu (cpt.), Pavel Nemes, Gabriel Puşcaş, Iosif Horvat, Budai Augustin, Balint Szabolcs, Codruţ Puşcaş, Dan Dragoş şi Ardai Peter. Rezerve: Debrenczi Zoltan, Cristian Venter, Budai Marc şi Szoboszloi Gork. Antrenor: Liviu Feraru

Jucătorul meciului: DAN DRAGOŞ (Kemer)

Au arbitrat: la centru: Bogdan Rada (Zalău); asistenţi: Ştefan Samel şi Flaviu Seiche (ambii din Zalău)

Iată că ambiţia celor de la Camăr începe să dea roade. După un tur de campionat, în care nu au reuşit să guste din cupa victoriei, elevii lui Liviu Feraru au bifat două victorii consecutive! Mai întâi săptămâna trecută, Gabriel Megu şi compania au învins Venus Borla cu un nesperat 4 – 2, într-un final incandescent, presărat cu patru goluri în ultimele 20 de minute. A venit apoi meciul de la Cehei, care a însemnat şi primul succes extern! Se părea că prima repriză se va încheia la egalitate, însă Dan Dragoş a reuşit să-l învingă pe portarul Dumitru Cheregi, cu doar un minut înainte de pauză! Fotbalistul în vârstă de 26 de ani al Kemerului a “recidivat”, după ce îşi trecuse în cont o “dublă” şi în runda precedentă. Mobila a alergat după egalare, pe care a reuşit-o, la nici 10 minute după reluare, prin golgeterul Ionuţ Redeş. Duminică a fost, însă, ziua celor din Camăr, care au mai punctat o dată, prin Nemes Pavel!