Se dă startul returului la Liga Naţională

Pauza dintre tur şi retur este doar  câteva zeci de ore pentru zălăuance. După pierdut pierdut acasă, cu Dunărea Brăila, Georgiana Ciuciulete şi compania nu au avut timp liber, deoarece la două zile distanţă va urma o nouă partidă pe teren propriu. HC Zalău va primi vizita formaţiei maramureşene, HCM Baia Mare.

Nu mai este ce a fost nici gruparea băimăreană, care se află în plină reconstrucţie. Antrenorul Costică Buceschi se bazează pe un lot foarte tânăr de jucătoare care promit multe. Nu mai este nevoie să amintim forma în care se află Eliza Buceschi, handbalistă care a fost chemată şi la lotul naţional de tineret.

Altădată confruntările dintre cele două echipe se disputau pe viaţă şi pe moarte, însă acele vremuri au apus. HC Zalău este favorită certă, mai ales că şi în partida tur, s-a impus tocmai pe terenul maramureşencelor. Două puncte din meciul cu HCM Baia Mare ar face ca Valeria Beşe şi compania să îşi consolideze poziţia secundă, pe care dorim să găsim echipa şi la finalul sezonului.