AS Tihău, la turaţie maximă în ultimele 20 de minute în meciul cu AS Creaca Jac. GALERIE FOTO şi VIDEO

Gruparea condusă de Florin Mitrea a fost condusă cu 1 – 0 la pauză, însă în ultimele 20 de minute a marcat de 5 ori şi s-a impus categoric

În etapa trecută, AS Creaca Jac a dat lovitura şi a câştigat în faţa fruntaşei Olimpia Rus. Gruparea condusă de Samir Sabou a avut speranţe şi pentru meciul de la Tihău, unde a început foarte bine şi după ce şi-a trecut în cont mai multe ocazii, Adrian Sabou a reuşit să deschidă scorul în minutul 30.

Oaspeţii au fost în avantaj la pauză, dar şi o bună perioadă de timp din partea secundă, însă au cedat inexplicabil din minutul 70, după ce gazdele au reuşit egalarea.

Din acel moment, doar AS Tihău a mai contat, care a fost la turaţie maximă şi pe final a mai înscris de patru ori, astfel că a obţinut o victorie clară şi a termina turul pe  locul trei în Seria Est.

AS Tihău – AS Creaca Jac  5 – 1 (0 – 1)!

Au marcat: Lucian Pocol (‘69, 78 şi 84), Denis Boie (‘83) şi Cătălin Opriş (‘90), respectiv Adrian Sabou (‘30)

AS Tihău: Ştefan Martin – Ovidiu Gavriş, Dorel Vlasim, Teodor Păşcuţă, Bogdan Olaru, Florin Ilieş, Cătălin Opriş (cpt.), Cătălin Crişan, Emil Păşcuţă, Andrei Rad şi Denis Boie. Rezerve: Răzvan Mitrea, Ionuţ Lazăr, Lucian Pocol, Marian Antal, Daniel Zdroba, Iuliu Lăcătuş şi Cosmin Cheşeli.  Delegat: Florin Mitrea

AS Creaca Jac: Samir Sabou jr – Alin Avram, Mihai Gog, Rareş Pripon, Răzvan Faur, Robert Marian (cpt.), Adrian Sabou, Flaviu Chiorean, Robert Pripon, Mihai Nilaş şi Daniel Faur. Rezerve: Rareş Pripon, Mircea Pripon, Raul Stana, Bogdan Cherecheş şi Marius Taloş. Delegat: Samir Sabou

Au arbitrat: la centru: Gabriel Bârjac, asistenţi: Sur Tamas şi Andrei Morar (toţi trei din Zalău)

Observator AJF: Lorin Latiş  (Zalău)

Jucătorul meciului: LUCIAN POCOL