Victorie clară pentru Unirea Hereclean! GALERIE FOTO

Gruparea antrenată de Florin Mândruţiu a trecut de Kemer Camăr, în meciul ce a contat pentru ultima etapă din Seria Vest a Ligii a V-a

După ce a pierdut la scor de neprezentare la Valcău, împotriva Luceafărului, Unirea Hereclean şi-a revenit şi a fost într-o formă de zile mari în faţa celor de la Camăr. Încă din start Unirea şi-a impus jocul şi chiar a deschis scorul prin Ovidiu Şamşodan. însă până la pauză, Orban Robert a egalat.

În repriza a doua, jucătorii Unirii s-au “aruncat” în atac cu toate liniile. În cele din urmă, eforturile gazdelor au fost răsplătite, iar Paul Abrudan şi-a adus echipa în avantaj pentru a doua oară în această partidă.

După 10 minute, Artur Ciontoş a reuşit un euro-gol. Astfel, jucătorul Unirii a trimis o torpilă de la peste 40m, care ajutată şi de vânt a ajuns în poarta lui Cătălin Manole. La 3 – 1, gruparea din Camăr nu a mai avut forţa necesară pentru a mai reduce din handicap, iar partida s-a încheiat cu acest scor.

Unirea Hereclean – Kemer Camăr     3 – 1 (1 – 1)

Au marcat: Ovidiu Şamşodan (‘13), Paul Abrudan (‘57) şi Artur Ciontoş (‘67), respectiv Orban Robert (‘41)

Unirea: Florin Sabău (cpt.) – Vlad Orţan, Lucian Solomonean, Ionuţ Terec, Cătălin Criste, Ovidiu Şamşodan, Ciprian Marian, Ovidiu Marian, Alin Mureşan, Paul Abrudan şi Artur Ciontoş. Rezerve: Bogdan Pojar – Mădălin Sabou, Denis Cozma, Ovidiu Sabou, Florin Mândruţiu şi Răzvan Savin. Delegat: Lucian Sabou

Kemer: Cătălin Manole – Alin Nemeş, Alin Tribulic, Alin Balog, Farkas Csabo, George Nemeş, Fulop Mark, Alex Duca, Orban Robert, Dănuţ Dragoş (cpt.) şi Gabriel Megu. Rezerve: Szaboszlai Nandor şi Romeo Horvat. Delegat: Nagy Mihai

Au arbitrat: la centru: Răzvan Lădar (Şimleu Silvaniei), asistenţi: Georgiana Seutea şi Csapo Denisa (ambele din Zalău)

Observator AJF: Emil Cozac (Zalău)

Jucătorul meciului: OVIDIU ŞAMŞODAN