Laura Oltean – Pristăviţa: ”Am avut momente bune în meciul cu HC Zalău, dar jocul nostru s-a rupt pe apărare”

Cea mai bună marcatoare din meciul cu HC Zalău este de părere că jocul CSM Bistriţa a pierdut sub Meseş din cauza unor nesincronizări în apărare

În deplasarea de la Zalău, CSM Bistriţa şi-a vândut scump pielea şi a luptat până în final pentru un rezultat pozitiv. Chiar dacă la pauză, gazdele au condus cu 18 – 14, iar în partea secundă s-au desprins la şase goluri, cu mai puţin de două minute înainte de final, CSM Bistriţa s-a apropiat la un gol, 30 – 29.

Până la urmă, gruparea de sub Meseş a câştigat cu 32 – 29, cea mai bună marcatoare a meciului fiind Laura Oltean – Pristăviţă, care consideră că echipa sa a pierdut la Zalău din cauza unor nesincronizări în apărare.

”Am întâlnit o echipă destul de puternică, mai ales pe teren propriu, care tot timpul îşi doreşte victoria. Cred că am avut momente bune, atât pe atac, cât şi pe faza de apărare, dar HC Zalău a reuşit să iasă victorioasă din acest meci, fiindcă a jucat mai exact. Am reuşit să revenim pe apărare şi să marcăm destule goluri uşoare, dar pe apărare s-a rupt jocul fiindcă au fost nişte sincronizări de ale noastre şi acolo a contat foarte mult”, ne-a declarat Laura Oltean Pristăviţă