VOLEI

Remat Zalău bifează a doua victorie consecutivă. GALERIE FOTO

Elevii antrenaţi de Marius Sordyl şi Ovidiu Macarie, obţin cea de-a doua victorie consecutivă în campionat, în faţa studenţilor de la Universitatea Cluj. Primul set a fost adjudecat de zălăuani, care s-au impus la şase puncte diferenţă, aceştia conducând în permanenţă setul. În cel de-al doile set, lucrurile s-au schimbat radical, oaspeţii au controlat setul şi au condus până pe final, la un moment dat având avans de 4 puncte ( 22 – 18)! Însă pe final Rematul a forţat şi a reuşit să îşi adjudece setul la 3 puncte diferenţă. Ultimul set a fost realmente câştigat uşor de Nagy Peter şi companie care s-au impus la 5 puncte diferenţă (25-20). Victorie pentru Remat, care se pregăteşte acum pentru turneul Cupei României, care va avea loc chiar la Zalău.

Remat Zalău – Universitatea Cluj 3 – 0 (25:19, 25:22, 25:20)

Remat Zalău:
1. Leonardo Dos Santos, 3. Mihai Ciupe, 4. Gjoko Josifov, 5. Razvan Mihalcea, 6. Mihai Maries, 7. Mozer Zoltan, 8. Nagy Peter, 10. Serban Pascan, 11. Joao Massinatori Dias, 12. Michal Sladecek, 13. Andrei Stoian şi Adrian Feher. Antrenor: Marius Sordyl; antrenor secund: Ovidiu Macarie