Fără categorie

Trei din trei pentru Someşul Someş Odorhei! GALERIE FOTO şi VIDEO

Echipa condusă de Tudor Corniş s-a impus categoric la Românaşi, deşi Largiana a prestat un joc bun

După ce s-a întărit serios în această vară, Someşul Someş Odorhei arată potenţial şi pare capabilă să se lupte de la egal la egal cu Olimpia sau Rapid Zimbor pentru locul 1 în acest sezon.

După două victorii categorice, fără gol primit, Vlad Ortelecan şi colegii lui săi s-au deplasat la Românaşi, pentru duelul cu Largiana. Echipa lui Tudor Corniş a dictat ritmul partidei încă din start, iar la pauză, Someşul avea deja un avantaj de trei goluri.

Totuşi, jucătorii echipei din Românaşi au avut ocazii bune de a mai reduce din diferenţă, însă  cei care au înscris au fost tot cei din Someş Odorhei, iar în minutul 78, era deja 6 – 0 pentrul Someşul, după reuşita lui Vlad Ortelecan.

Deşi se părea că Someşul se îndreaptă către a treia victorie fără gol primit, în minutul 83, Ionuţ Pop a înscris golul de onoare pentru gazde şi a închis tabela.

Largiana Românaşi – Someşul Someş Odorhei 1 – 6 (0 – 3)

Au marcat: Ionuţ Pop (‘83), respectiv Flaviu Conţ (‘5), Bogdan Rus (‘18), Darius Ungur (‘28 şi 48), Marius Pop (‘57 – aut.) şi Vlad Ortelecan (‘78)

Largiana: Rareş Pop (cpt.) – Andrei Chichişan, Alexandru Chichişan, Andrei Mocan, Ionuţ Ştirb, David Crişan, Mihai Chichişan, Adrian Todoran, Dan Filip, Marius Pop şi Ionuţ Pop. Rezerve: Cosmin Şandor, Paul Adrian Todoran, Dan Adrian Mocan, Adrian Achim şi Muranyi Zsolt. Delegat: Andrei Traian Cristian

Someşul: Emil Deac – Vlad Cioban, Marius Moş (cpt.), Cristian Mureşan, Darius Horvat, Marius Şimonca, Flaviu Conţ, Bogdan Rus, Vlad Ortelecan, Darius Ungur şi Alexandru Lucăcel. Rezerve: Alin Zaharie, Alin Chiş, Robert Cristoreanu şi Dănuţ Ilieş. Delegat: Tudor Corniş

Cartonaş roşu: A. Todoran (‘86)

Au arbitrat: la centru: David Sacota (Peceiu), asistenţi: Georgiana Seutea (Zalău) şi Adrian Negrean (Zalău)

Observator AJF: Ezechil Romitan (Zalău)

Jucătorul meciului: DARIUS UNGUR