VOLEI

Rematul are stofă de campioană

CS Remat a luptat pana la ultima picatura pe terenul dinamovistilor, in cel de-al doilea meci al primul turneu din play-off, ce se disputa la Bucuresti

După ce a învins în primul meci, disputat vineri, tocmai campioana CVM Tomis Constanţa, elevii lui Michael Warm au răsturnat toate calculele sâmbătă după-amiază, când au trecut şi de liderul Dinamo, chiar la Bucureşti!!!
Gazdele au început mai bine meciul şi au câştigat primul set, dar ai noştri au revenit. Deşi a condus la un moment dat cu 2 – 1 la seturi, Dinamo nu a avut forţa să încline balanţa în favoarea sa, astfel că CS Remat s-a impus, după ce conducea cu 21 – 16!
În setul decisiv, Marius Ciortea şi compania au fost de neoprit, impunându-se cu scorul de 15 – 7!!!
În urma acestei victorii mari, gruparea finanţată de Primăria Zalău, grupul de firma Rematinvest şi Consiliul Judeţean Sălaj a trecut pe primul loc al clasamentului!

Dinamo Bucureşti – CS Remat Zalău 2 – 3!!