Gloria Bobota – Venus Maeriste               2 – 0; *omologat 3 – 0

Flacara Halmasd – AS Chiesd                 3 – 0

CS Barcau Nusfalau – Favorit Crasna       3 – 0 (1 – 0)

Au marcat: Boska Arnold (‘7 si 52) si Razvan Ganta (‘80+1)

Gloria Meseseni – FC II Logistic Zalau      0 – 3

Situatie inedita in Seria Vest, acolo unde din cele patru meciuri care ar fi trebuit sa se joace, doar unul singur a fost dus la bun sfarsit. CS Barcau Nusfalau a trecut fara prea mari probleme de Favorit Crasna, gratie golurilor inscrise de Boska Arnold, de doua ori, si Razvan Ganta, in prelungirile partidei. Alte doua partide nu s-au disputat, iar cel de la Bobota a fost intrerupt inca din minutul 21, la scorul de 2 – 0 pentru Gloria, cand Venus Maeriste – liderul Seriei Vest, a parasit terenul de joc. Antrenorul Gavril Leitan a luat aceasta decizie, suparat ca arbitrul Cristian Stegerean a dictat o lovitura de la 11m inexistenta pentru gazde. Primul gol fusese marcat inca din startul partidei, iar al doilea a fost unul cu noroc, mingea purtata si de vant oprindu-se la vinclu! Flacara Halmasd a castigat partida cu AS Chiesd la “masa verde”, deoarece oaspetii nu au avut vize medicale. Partida dintre Gloria Meseseni si FC II Logistic Zalau nu s-a jucat, deoarece echipa din Meseseni s-a retras din campionat.