Rezultate si marcatori:

Progresul Balan – Somesul Ileanda          2 – 0 (0 – 0)

Au marcat: Cristian Somai (‘77) si Ionut Pop (‘80)

Rapid Jibou – Dumbrava Galgau  2 – 3 (1 – 2)

Au marcat: Rares Pintea (‘18 si 43), respectiv Marius Rotar (‘ 5 si 9) si Andrei Sturz (‘73)

Mesesul Treznea – Silvania Cehu Silvaniei 8 – 0 (3 – 0)

Au marcat: Ciprian Racian (‘27 si 36), Alin Sabau (‘31), Vladut Alb (‘43 si 78) si Razvan Ciurbe (‘ 56, 58 si 68)

Real Criseni – Somesul Somes Od. 0 – 3 (neprogramat)

Partida foarte incinsa intre Rapid Jibou si Dumbrava Galgau si la juniori. Oaspetii veneau in postura de mari favoriti, mai ales ca sunt si liderii Seriei Est, in timp ce jibouanii au trimis in teren o grupa mai mica decat adversarii lor, pentru ca echipa standard de juniori a trecut la seniori. Dumbrava conducea cu 2 – 0 dupa doar noua minute de joc, gratie “dublei” lui Marius Rotar. Pana la pauza, Rares Pintea a redus din diferenta, iar meciul se anunta incendiar in continuare. La reluare, acelasi Rares Pintea a restabilit egalitatea cu un gol de generic, insa, pe final, Andrei Sturz a profitat de spatiile din apararea rapidista si a inscris pentru 2 – 3, conditii in care formatia de pe Valea Almasului continua sa fie invincibila. Somesul Ileanda a cedat in ultimele minute ale partidei de la Balan. Dupa un joc foarte slab, juniorii Progresului au dat lovitura exact cand nu se mai putea face nimic. Cristian Somai a deschis scorul in minutul 77, spre stupefactia vizitatorilor, iar Ionut Pop a inchis tabela dupa doar trei minute. Mesesul Treznea a defilat si la juniori, acolo unde a invins categoric Silvania Cehu Silvaniei. Din randurile amfitrionilor l-am remarcat pe Razvan Ciurbe, care pe langa cele trei goluri inscrise in repriza secunda, a facut mare risipa de energie.               Ciprian PETRAN