Caută articole

Filtrează articole




MINIFOTBAL

CUPA ROMANIEI

12.01.2017 - 09:22

S-a stabilit programul fazei a II-a din Cupa României la minifotbal. Competiţia se reia chiar în această săptămână

S-a stabilit programul fazei a II-a din Cupa României la minifotbal. Competiţia se reia chiar în această săptămână
Cele 32 de formaţii calificate în această fază au fost împărţite în opt grupe a câte patru echipe, primele două clasate urmând să se califice în optimi

 
 
Până la reluarea campionatelor din ligile de minifotbal, Cupa României va fi competiţia care va capta atenţia în următoarele săptămâni la Baza Onix Traian.
 
Ajunsă în faza a II-a, Cupa României devine şi mai atractivă având în vedere că din această rundă au intrat şi echipele din Liga 1.
 
Faza a II-a, în care vor evolua 32 de echipe va începe chiar din această săptămână, primele meciuri urmând să aibă loc vineri seara.  Au fost formate opt grupe a câte patru echipe, după disputarea celor trei etape din faza grupelor, primele două clasate urmând să se califice în optimile de finală.
 
 
Să mai spunem că în această fază, Dia Guard Divino şi Autoland Hosu au câte două echipe, având în vedere că în competiţie evoluează şi formaţiile satelit.
 
Toate meciurile din această fază a Cupei României se dispută la Baza Onix Traian.
 
 
 
Iată componenţa grupelor şi programul primei etape:
 
 
Grupa A: Dia Guard Divino, DHL Brădet, Generalii şi Perla
 
Vineri, ora 19.00: Dia Guard Divino - Generalii                               10 - 0
Sâmbătă, ora 17.00: DHL Brădet - Perla                                          11 - 1
 
 
Grupa B: Euro Dezmembrări, Yvo Ego Booth, Bavaria Rechinii II şi Unirea Hereclean
 
Vineri, ora 20.00: Euro Dezmembrări - Bavaria Rechinii II               11 - 3
Sâmbătă, ora 20.00: Yvo Ego Booth - Unirea Hereclean                     3 - 2
 
Grupa C: Autovip Lexus, Stelya Brădet, Ianus şi BT Royal
 
Vineri, ora 21.00: Stelya Brădet - BT Royal                                    10 - 0
Duminică, ora 14.00: Autovip Lex - Ianus                                      11 - 1
 
Grupa D: Fan Courier, Viper, Voinţa Aghireş şi Cavalerii
 
Duminică, ora 16.00: Fan Courier - Voinţa Aghireş                        11 - 0
Ora 17.00: Viper - Cavalerii                                                         12 - 3
 
 
Grupa E: Autoland Hosu, Steaua 24, Aquangar Cehu Silvaniei şi Atletico Textila
 
Vineri, ora 18.00: Steaua 24 - Atletico Textila                              9 - 1
Duminică: Aquangar Cehu Silvaniei - Autoland Hosu                       2 - 8
 
 
Grupa F: Favorit Brădet, Dia Guard II, GVU şi Rapid Peceiu
 
Vineri, ora 17.00: Dia Guard II - Rapid Peceiu                                1 - 3
Sâmbătă, ora 21.00: Favorit Brădet - GVU                                     9 - 3
 
Grupa G: Michelin, Boldor Florex Hida, Fanatic Team şi Bad Boys
 
Sâmbătă, ora 18.00: Boldor Florex Hida - Bad Boys                       11 - 2
Duminică, ora 13.00: Michelin - Fanatic Team                                5 - 3
 
Grupa H: Grand Team Jibou, Info Plus, Fino Brutto şi Tenaris
 
Sâmbătă, ora 16.00: Grand Team Jibou - Fino Brutto                      4 - 6
Duminică, ora 15.00: Info Plus - Tenaris                                       10 - 0
 
 
 

Vizualizari: 1017Autor: Ionuţ Costinaş

Printeaza Trimite pe messenger
Comentarii
Sportul Sălăjean îşi rezervă dreptul de a modera comentariile
Nume:*
Email:
Comentariu:*
Introduceti textul din imagine:*captcha image


 


Cele mai spectaculoase goluri doar in video de mai sus. 

Vremea (Meteo)

Newsletter