VOLEI

DIVIZIA A2

18.12.2016 - 10:35

Volei Club Zalău a încheiat anul cu o victorie

Gruparea condusă de Gabriel Terheș s-a impus în restanța de la Arad și a urcat pe locul 4 în Seria Vest din Divizia A2

Dacă în meciurile cu CSM Câmpia Turzii și CSS 2 Baia Mare nu a obținut mare lucru, câștigând în fiecare joc câte un set, Volei Club Zalău s-a mobilizat exemplar pentru restanța de sâmbătă cu ProVolei Arad.

În fața unui adversar de un nivel apropiat, gruparea de sub Meseș a făcut un joc perfect și s-a impus cu 3 - 0.
Primul set a fost mai disputat, în care arădenii au ținut aproape de adversar și au contabilizat 21 de puncte.

Celelalte două  parțiale au fost la discreția zălăuanilor, care s-au impus la 17 în setul doi, iar în setul trei la o diferență de 10 puncte.
Prin această victorie, Volei Club Zalău a urcat pe locul 4, cu 8 puncte contabilizate în cele opt meciuri susținute până acum.

În Seria Vest din Divizia A2 urmează o pauză de o lună de zile, întrecerea internă urmând a se relua pe 21 ianuarie 2016, când Volei Club Zalău va juca pe teren propriu cu CSS CNE Lapi Dej.

CS ProVolei Arad - Volei Club Zalău 0 - 3 (-21, -17, -15)

Volei Club Zalău: Ionuț Silaghi, Claudiu Iov, Ciprian Pop, Mihai Bujor, Marius Ilieș, Ovidiu Teușarn și Ciprian Buta - libero. Au mai evoluat: Adrian Gogotă și Flaviu Bălean. Antrenor:Ovidiu Teușan