Filtrează articole

LIGA a-V-a

09.11.2016 - 12:44

Victorie facilă pentru liderul AS Tihău

"Tripleta de aur" a formaţiei antrenate de Florin Mitrea, formată de Adorian Stejerean, Denis Boie şi Lucian Pocol a făcut ravagii şi în meciul împotriva echipei Năprădeana Năpradea şi au marcat împreună, cinci din cele şase goluri ale echipei lor

Şi după această etapă, diferenţierea între AS Tihău şi Olimpia Rus se face tot la golaveraj, mai ales că ambele echipe au câştigat cu acelaşi scor în ultima rundă. Liderul AS Tihău a avut o misiune facilă în deplasarea de la Năpradea unde după 25 de minute a condus cu 3 - 0.

Până la pauză, Lucian Pocol a reuşit “dubla”, iar formaţia condusă de Florin Mitrea a continuat jocul spectaculos şi în partea secundă, astfel că a câştigat la o diferenţă de cinci goluri.

Trebuie spus că în continuare, AS Tihău are cel mai bun atac, dar şi cea mai bună apărare, însă are de trecut două examene dificile în ultimele două etape din tur, acasă cu Rapid Zimbor şi în deplasare la AS Creaca Jac.

Mai multe detalii, dar şi cronici de la toate meciurile din Liga a V-a, în ziarul Sportul Sălăjean de VINERI, 11 noiembrie

Năprădeana Năpradea - AS Tihău   1 - 6 (0 - 4)

Au marcat: Radu Criste (60), respectiv  Denis Boie (12), Adorian Stejerean (20 şi 82), Lucian Pocol (25 şi 42) şi Marius Pop (77)

Năprădeana:
Cornel Donciu - Aurel Barbur, Radu Criste, Teodor Bota, Traian Feder (cpt.), Dănuţ Botiş, Sebastian Matius, Marius Donciu, Marius Danciu, Cosmin Bota şi Vlad Botiş. Rezerve: Daniel Turnu, Ionuţ Cozma şi Rareş Pintea. Delegat: Mihai Pop

AS Tihău:
Ionuţ Păşcuţă - Emil Păşcuţă (cpt.), Adrian Câmpean, Marius Pop, Cătălin Mureşan, Sergiu Chiş, Cătălin Opriş, Todor Păşcuţă, Denis Boie, Lucian Pocol şi Adorian Stejerean. Rezerve: Tiberiu Tripon - Răzvan Mitrea, Bogdan Olar, Ionuţ Lazăr şi Călin Luca. Delegat: Florin Mitrea

Au arbitrat: la centru: Rajmund Kim (Cehu Silvaniei), asistenţi: Florin Pop (Gîrceiu) şi Alex Katona (Jibou).

Observator: Romitan Ezechil (Zalău)