Euro Glia Nuşfalău – Atletico Rolex 1 – 4 (0 – 3)

Au marcat: Orban Robert, respectiv Vlad Tuşer (3) şi Ovidiu Buduşan

Euro Glia Nuşfalău: Ciprian Petran – Kallai Geza, Doru Sabău, Alexandru Duca, Silviu Crişan, Lakatos Karoly, Gabor Gabor, Orban Robert, Garbacz Szilard, Farnas Ferencz şi Ciprian Iepure. Delegaţi: Fazakas Lorand şi Cseke Ludovic. Antrenor: Osz Andrei

Atletico Rolex: Daniel Hegeduş – Ovidiu Buduşan, Cosmin Cuibuş, Cristian Prune, Alexandru Tuşer, Vlad Tuşer, Victor Tihăuan, Beniamin Iorga şi Vlad David. Delegat: Cristian Prune

Au arbitrat: Călin Pop şi Robert Goie

Jucătorul meciului: VLAD TUŞER

Deşi Euro Glia pornea ca favorită certă, Atletico Rolex a ţinut să demonstreze că rezultatul din partida cu campioana Simoda Macrogroup nu a fost o întâmplare. Gruparea de pe Valea Barcăului a început bine, ratând o bună ocazie prin Lakatos Karoly, mingea ţintind bara. Imediat, Atletico a dat replica prin Ovidiu Buduşan, care a şutat puternic de la marginea careului. Imediat, “atleticii” şi-au majorat avantajul, după ce Vlad Tuşer a fost scăpat din marcaj. Acelaşi jucător s-a jucat realmente cu defensiva adversă câteva minute mai târziu, stabilind scorul pauzei. Gabor Gabor şi colegii săi au fost de nerecunoscut şi în repriza a doua. Parcă Atletico era echipa care se lupta pentru titlu, iar Euro Glia Nuşfalău se zbate la mijlocul clasamentului. “Alb-verzii” au dominat steril, evidenţiindu-l pe portarul Hegheduş. Când acesta a fost depăşit, a intervenit Cristian Prune, care a fost un adevărat zid în apărare. Pe contraatac, Victor Tihăuan şi Andrei Adolean l-au servit ideal pe Vlad Tuşer, care şi-a desăvâşrit opera, marcând pentru 0 – 4. Imediat, a venit şi golul Euro Gliei, însă mult prea puţin pentru o grupare cu pretenţii.