Caută articole

Filtrează articole

JUNIORI

13.06.2015 - 20:11

Juniorii de la CS Barcău Nuşfalău, calificaţi în faza următoare a Campionatului Naţional

Juniorii pregătiţi de Adrian Damian şi Vasile Paşca au câştigat şi meciul doi al duelului cu bistriţenii

Deşi în primă fază se părea că calificarea în fazele superioare ale competiţiei este un vis greu de atins, nu a fost să fie şi gruparea din Nuşfalău s-a impus în ambele meciuri. După ce în meciul tur, sălăjenii s-au impus cu scorul de 2-0, Vasile Ciorba şi colegii săi au fost favoriţi la calificarea în faza următoare. Aşa s-a şi întâmplat şi micii fotbalişti de pe Valea Barcăului au defilat pe Stadionul Municipal din Zalău, sâmbătă după-amiază.

Deşi în după prima repriză cele două formaţii erau la egalitate, elevii lui Adrian Damian şi Vasile Paşca s-au desprins în repriza secundă şi au câştigat lejer, reuşind să marcheze nu mai puţin de şase goluri. Prin această victorie, CS Barcău Nuşfalău a primit biletul de praticipare în faza superioară a Campionatului Naţional.

CS Barcău Nuşfalău - ACS FC Bistriţa  7 - 1 (1 - 1)