Meci incredibil!!!

Silvania Cehu Silvaniei – CS Barcău Nuşfalău 2 – 3 (2 – 0)!

Au marcat: Szoke-Nagy Attila (‘23) şi Adrian Rusu (‘25), respectiv Orban Robert (‘91), Silviu Crişan (‘92) şi Boşka Arnold (‘93)

Silvania: Daniel Rogoz – Marin Tătar, Cornel Porumb, Mihai Zsigo, Halasz Csaba, Szoke-Nagy Attila, Dan Gurzo, Raul Ardelean, Adrian Rusu, Raul Chende şi Vlad Grigore. Rezerve: Mircea Druţă, Ionuţ Iluţ, Ionuţ Silav, Ionuţ Iuhas şi Cristian Ravas. Antrenor: Szoke-Nagy Attila

CS Barcău: Elekes Robert – Alin Silaghi, Kallai Geza, Lakatos Alexandru, Silviu Crişan, Alexandru Duca, Lakatos Karoly, Ciprian Iepure, Orban Robert, Boşka Arnold şi Farnas Ferenc. Rezerve: Furu Laszlo – Alt Zsombor, Roland Crişan, Cristian Sumălean şi Alt Adam. Antrenor: Alexandru Duca

Cartonaşe galbene: M. Tătar (‘40) şi A. Rusu (‘53 şi 66), respectiv A. Silaghi (‘78) Cartonaş roşu: A. Rusu (‘66)

Jucătorul meciului: LAKATOS ALEXANDRU

Au arbitrat: la centru: Marius Răşinar (Zalău); asistenţi: Raluca Bârjac (Păuşa) şi Lucian Mureşan (Zalău). Observator AJF: Dinu Moldovan (Jibou)

In Campionatul Judeţean de minifotbal, gruparea de pe Valea Barcăului a fost învinsă cu 4 – 3, după ce la pauză conducea cu 3 – 0. "n Liga a IV-a, echipa din Nuşfalău a schimbat rolurile, acum ea fiind cea care a răsturnat senzaţional situaţia de pe tabelă. Fără Gabor Gabor, suspendat după meciul din etapa trecută cu AS Chieşd, echipa pregătită de Alexandru Duca s-a deplasat la Cehu Silvaniei pentru disputa cu Silvania, echipă care nu se regăseşte. Szoke Nagy Attila şi celelalte persoane implicate la echipă speră, însă, într-o reconstrucţie rapidă, bazându-se pe jucători tineri de pe plan local. "n partida cu vicecampioana CS Barcău Nuşfalău, cehanii au lăsat o impresie pozitivă. "ntr-un interval de două minute, Szoke Nagy Attila şi Adrian Rusu au făcut ca tabela să indice 2 – 0 şi se contura un rezultat surpriză. La reluare, oaspeţii au presat mai mult, în căutarea egalării, dar defensiva Silvaniei nu a cedat. "nsă, în minutul 66, Adrian Rusu a văzut cel de-al doilea avertisment şi a fost eliminat, după ce gazdele solicitaseră acelaşi lucru, cu câteva minute mai devreme. Aflaţi în inferioritate numerică, amfitrionii au fost nevoiţi să se preocupe mai mult de defensivă, în timp ce Barcăul a atacat cu toate liniile. In primul minut al prelungirilor, Orban Robert a reaprins speranţele, ca, după numai un minut, Silviu Crişan să egaleze. Cireaşa de pe tort a fost pusă în minutul 90+3 de juniorul Boşca Arnold, care l-a învins pe Daniel Rogoz şi a dus toate cele trei puncte la Nuşfalău! "ncă o dată, Silvania a trecut pe lângă un rezultat mare, ca şi la Cizer, unde a făcut legea în teren, conducând de fiecare dată, pentru a termina apoi la egalitate.