LIGA I

Emoţii pe final

Sportul Sălăjean – Salamandra 7 – 6 (2 – 1)

Au marcat: Adrian Fãrcaş (5), Ciprian Roja şi Doru Rus , respectiv Constantin Agrijan (3), Claudiu Pop (2) şi Cristian Drago

Sportul Sălăjean: Banto Istvan – Ciprian Roja, Cristian Å¢urcaş, Radu Blaga, Ionuţ Blaga, Sergiu Pop, Ioan Meleg, Adrian Fãrcaş şi Doru Rus. Delegat: Cãlin Onica

Salamandra: Victor Pop – Sorin Chifa, Adrian Bob, Claudiu Pop, Cristian Dragoş, Artur Ciontoş, Florin Chifa, Constantin Agrijan, Grigore Pãşcuţã şi Paul Perneş. Delegat: Adrian Bob; Antrenor: Sorin Chifa

Cartonaşe galbene: D. Rus şi I. Blaga, respectiv V. Pop

Au arbitrat: Robert Goie si Gheorghe Ciule

Jucãtorul meciului: ADRIAN FÃRCAS

Având în vedere parcursul foarte bun al "salamandrelor" din ultima perioadã, toatã lumea se aştepta la o disputã echilibratã cu Sportul Sãlãjean, mai ales cã gruparea condusã de Cãlin Onicaş nu traverseazã o perioadã prea bunã. Din perspectiva scorului final, putem spune cã aşa a şi fost, dar, în realitate, "ziariştii" au devenit vulnerabili doar când au schimbat liniile. Pânã şi portarul Banto Istvan i-a lãsat locul între buturi lui Cristian Å¢urcaş. Cea care a deschis scorul a fost Salamandra, dar, pânã la pauzã, Sportul a punctat de douã ori, intrând în avantaj. La reluare, diferenţa a crescut, scorul ajungând la un moment 5 – 1, cu 15 minute înainte de finalul partidei. Astfel, Cãlin Onicaş şi-a permis sã trimitã în teren 4 jucãtori de atac, dar cei care au marcat au fost galben-albaştrii. Totuşi, emotiile au fost risipite de reuşitele golgeterului Adrian Fãrcaş, cu toate cã în ultimul minut de joc echipa condusã de Dinu Costina a marcat dintr-un penalty acordat pentru un henţ al lui Neluţu Meleg în propriul careu.