LIGA I

Din victorie în victorie

Atletico Rolex – AS Zăuan 3 – 2 (3 – 1)

Au marcat: Ovidiu Buduşan (2) şi Beniamin Iorga, respectiv Mădălin Gal şi Ionuţ Gozman Pop

Atletico Rolex: Răzvan Pop – Ovidiu Buduşan, Cosmin Cuibuş, Cristian Prune, Alexandru Tuşer, Lucian Coste, Victor Tihăuan, Marius Buduşan şi Beniamin Iorga. Delegat: Cristian Prune

AS Zăuan: Tyukodi Zoltan – Ionuţ Gozman Pop, Biro Istvan, Mădălin Gal, Oros Rudolf, Robert Rus, Ionuţ Tusan şi Ionuţ Puşcaş; Delegat: Ionuţ Gozman Pop

Cartonaşe galbene: R. Pop, respectiv I. Puşcas

Au arbitrat: Robert Goie şi Gheorghe Ciule

Jucătorul meciului: OVIDIU BUDUŞAN

Cu toate că a rămas fără câţiva jucători importanţi, Atletico Rolex continuă să fie o nucă greu de spart a Ligii I. Sigur, după poziţia din clasament înaintea etapei de la finele săptămânii, adversara, este vorba de AS Zăuan, nu prezenta un pericol prea mare, însă chiar dacă nu au cunoscut până acum gustul victoriei, Ionuţ Gozman Pop şi compania se ţin tare. Gruparea al cărei delegat este Cristian Prune a început cu dreptul partida, reuşind să deschidă scorul. Replica grupării din Zăuan nu a întârziat să apară, astfel că Mădălin Gal a restabilit egalitatea. În ciuda notei de echilibru în care s-a jucat după înscrierea celor două goluri, Atletico Rolex a mai găsit drumul spre gol încă o dată până la pauză. Şi la reluare Ovidiu Buduşan şi colegii săi au fost mai inspiraţi, ducând scorul la 3 – 1. Când mai erau 4 minute de joc, AS Zăuan s-a apropiat periculos pe tabelă, după ce Ionuţ Gozman Pop a expediat un şut, ce l-a păcălit pe portarul Răzvan Pop, după o deviere nefericită a lui Victor Tihăuan. Timp mai era pentru a mai salva ceva, însă acesta avea să fie scorul final. Cele trei puncte câştigate de “atletici”, cumulate cu ultimele succese, i-au propulsat până pe locul V, în timp ce AS Zăuan nu a cunoscut încă gustul victoriei pe prima scenă a sinteticului sălăjean.