BOX

Boxul este la putere! Margareta Hidigan, cel mai bun sportiv de la CSM Zalău. CLASAMENT

Anul 2020 a fost unul magic pentru eleva lui Adrian Popuţea. Este campioană naţională, componentă a lotului naţional al României şi a bifat şi prima prezenţă la un Campionat European

În fiecare final de an, cluburile sportive întocmesc un clasament al celor mai buni sportivi din cadrul clubului de-a lungul anului. Odată cu finalizarea competiţiile importante de la nivel naţional, cei la CSM Zalău au început să facă calcule, să adune punctele şi să întocmească un asemenea clasament.

Astfel, şimleuanca Margareta Hidigan este cel mai bun sportiv de la Clubul Sportiv Municipal în anul 2020. Tânăra pugilistă a avut un an magic din punct de vedere sportiv.

După ce a bifat bronzul la Cupa României de junioare, pentru eleva lui Adrian Popuţea a urmat o prestaţie extraordinară la Campionatul Naţional, acolo unde a fost de neoprit, asigurându-şi medalia de AUR.

A fost selectată în lotul naţional al României, alături de care a făcut deplasarea la Sofia, pentru prima sa prezenţă la un Campionat European.

Toate aceste rezultate au propulsat-o pe Margareta Hidigan în topul celor mai buni sportivi de la CSM Zalău în anul 2020.

Pe locul doi în acest clasament s-a clasat Răzvan Cristea, cel care recent s-a încununat campion naţional la cadeţi.

Podiumul este completat de către Diana Tănăsescu, sportivă care în acest an a devenit campioană naţională la cadeţi şi se mândreşte şi cu un loc 1 la Cupa României şi un loc 1 la Cupa Bihorului, însă cele două competiţii din urmă nu au punctat în clasamentul general.

Mai multe, în ediţia următoare a ziarului Sportul Sălăjean.

Rezultatele sportivilor din cadrul CSM Zalău, obţinute la Campionatele Naţionale şi competiţiile internaţionale oficiale în anul 2020