LUPTE LIBERE

FOTO. CSS Zalău are campioană naţională la lupte libere!

La competiţia desfăşurată în Constanţa, Casiana Tişea a luptat formidabil şi a reuşit să câştige medalia de aur la categoria 80 kg

În ultimii ani, luptătorii de la CSS Zalău s-au remarcat prin rezultate onorabile la competiţiile naţionale de unde mai mereu s-au întors acasă cu medalii.

Chiar dacă anul acesta a fost ceva mai greu din punct de vedere al pregătirii, iar competiţiile au cam lipsit până spre finalul anului, antrenorii de la CSS Zalău au ţinut sportivii conectaţi la fenomen şi aceştia le-au răsplătit încrederea prin rezultatele obţinute la Campionatul Naţional de la Constanţa.

În oraşul de la Marea Neagră a avut loc finala Naţională la cadeţi, acolo unde Clubul Sportiv Şcolar a deplasat un lot de mai mulţi sportivi.

Cel mai bun rezutlat a fost obţinut de Casiana Tişea, la categoria 80 kg, sportiva devenind campioană naţională.

La această competiţie, Denisa Ioana Paşcalău (80 kg), Chiorean Janos (45 kg) şi Cristian Cobe (51 kg) au obţinut medaliile de bronz.

Mai multe detalii, în ziarul Sportul Sălăjean care în această săptămână apare joi, 3 decembrie.