Connect with us

FOTBAL

Sportul Şimleu şi-a aflat adversarul din turul 3 al Cupei României

Gruparea de sub Măgura a reuşit să elimine SCM Zalău şi CSM Sighetu Marmaţiei în tururile precedente şi dacă va trece şi de turul 3, are şanse mari să se dueleze cu o echipă de Liga a II-a. Pentru asta, băieţii lui George Zima trebuie să treacă de CSC Sânmartin


La Sportul Şimleu este vorba de unitatea grupului şi despre ambiţie şi determinare. Cu aceste “ingrediente”, băieţii pregătiţi de George Zima au reuşit să obţină reţeta succesului în Cupa României.

În primul tur, gruparea de sub Măgura a eliminat SCM Zalău, în ciuda aşteptărilor tuturor.

În turul al doilea, Sportul Şimleu a trecut în deplasare de CSM Sighetu Marmaţiei, iar şimleuanii visează să aducă la Şimleu o echipă de Liga a II-a, de dragul vremurilor în care FC Silvania reprezenta oraşul în eşalonul secund.

Însă, deocamdată, Sportul Şimleu trebuie să treacă de CSC Sânmartin, formaţie cu care se va duela pentru calificarea în turul al patrulea.

Cele două formaţii s-au mai întâlnit în acest sezon, la Şimleu Silvaniei, atunci meciul s-a terminat la egalitate, scor 2 – 2, meci în care şimleuanii au egalat în 10 oameni, în ultimele 10 minute de joc.

Şi meciul din Cupa României se va desfăşura tot pe Stadionul “Măgura”, într-un singur tur, astfel că cine câştigă, se califică în faza următoare, fază în care, dacă se califică, Sportul Şimleu are şanse mari să se dueleze cu o echipă din Liga a II-a.


Programul meciurilor din turul 3 al Cupei României:

Marți, 6 octombrie, ora 14:30

  • CS Gloria Lunca-Teuz Cermei – CS Şoimii Lipova
  • CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – CSC Dumbrăvița
  • AFC Unirea 1924 – ACS Viitorul Şelimbăr
  • CSM Alexandria – CSM Slatina
  • SC Popeşti-Leordeni – AFC Progresul 1944 Spartac
  • AFC Odorheiu Secuiesc – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc

Miercuri, 7 octombrie, ora 14:30

  • CSA Axiopolis Sport Cernavodă – AS FC Agricola Borcea
  • ACS Mostiştea Ulmu – AFC Unirea 04 Slobozia
  • ACS Dacia Unirea Brăila – CS Făurei
  • AFC Metalul Buzău – CSM Focşani 2007
  • ACS Hușana Huși – CS Ştiinţa Miroslava
  • ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ – CS Aerostar Bacău
  • ACS Şomuz Fălticeni – ACS Foresta Suceava
  • AS FC Pucioasa – ACS SR Municipal Braşov
  • CS Afumaţi – CS Concordia Chiajna
  • CS Viitorul Dăeşti – ACS Vediţa Coloneşti M.S.
  • U Craiova 1948 SA – Clubul Sportiv Muncitoresc Reșița
  • CS Sportul 2007 Şimleu Silvaniei – CSC Sânmartin
  • CS Minaur Baia Mare – ACS Fotbal Comuna Recea

 

loading...
Loading...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ultimele articole




 

 

 

 

More in FOTBAL