Connect with us

CUPA ROMANIEI

Socoteli incheiate in trei grupe

Calculele nu s-au finalizat în Grupa B, unde GMT Sfânta Vineri poate prinde locul II, în cazul în care se va impune în fata celor de la Raton Ratin. Si în Grupa C s-au linistit apele, BT Royal si SAL HDC Golden Gate fiind principalele candidate la calificare. În Grupa F, lupta pentru ultimul loc care asigura trecerea în urmatoarea faza a competitiei este extrem de interesanta. Gloria Meseseni are sase puncte din trei meciuri si nu mai poate pierde calificarea, în timp ce Sanatatea si Super Team se vor duela pentru a accede în urmatoarea faza.

În Grupa G, KMO Motors si Aventura trebuie sa se întâlneasca pentru a definitiva situatia. Daca va castiga, gruparea fratilor Aurel si Pavel Holhos va egala la puncte APIA Cetatea Valcau, dar nu o va putea depasi, pentru ca în meciul direct a pierdut la loviturile de departajare.                                Ciprian PETRAN

 

Rezultate înregistrate la finele saptamânii trecute:

 

Grupa A:

 

Focus Team – Cavalerii II 0 – 3 (neprezentare)

Perla – Mobil Team II 6 – 2 (4 – 1)

Au marcat: Alexandru Man (2), Dorin Pop (2), Ciprian Bonte si Paul Pasconi, respectiv Mihai Muresan (2)

 

Grupa B:

 

AS Onix – Arsenal Badon  6 – 3 (4 – 2)

Au marcat: Alin Pop (2), Dan Matei, Vasile Rodina, Dan Costin si Ioan Onicas, respectiv Alin Muresan, Ionut Porumb si Ovidiu Marian

 

Grupa C:

 

BT Royal – SAL HDC Golden Gate 3 – 2 (1 – 0)

Au marcat: Victor Ardelean (2) si Emanuel Pop, respectiv Adrian Flore (2)

BT Royal – Flash Boys Bocsa 9 – 1 (4 – 0)

Au marcat: Octavian Ardelean (4), Victor Ardelean (2), Stelian Ciupe, Calin Dohan si Alin Todorut, respectiv Florin Barnut

 

Grupa D:

 

Bad Boys – Tornado Transimont 6 – 2 (4 – 2)

Au marcat: Calin Popitan (2), Calin Duma (2), Claudiu Lapos si Toth Laszlo, respectiv Bogdan Moldovan si Cosmin Iosif

Simion Barnutiu – Tornado Transimont 7 – 3 (4 – 0)

Au marcat: Ciprian Pavel (3), Lucian Solomonean (2), Balla Robert si Ionut Terec, respectiv Marius Onute (2) si Cosmin Iosif

 

Grupa E:

 

B&B – Atletico Rolex   9 – 3 (5 – 3)

Au marcat: Mihai Pap (3), Ioan Cadar (2), Andrei Bone, Florin Bone, Nicolae Prodan si Ionut Rad, respectiv Vasile Câmpan, Ioan Magdas si Lucian Blaga

Viper – Mobila Kiraly Crasna 2 – 3 (2 – 2)

Au marcat: Sergiu Ardelean (2), respectiv Ioan Sztan (2) si Vasile Rohan

 

Grupa F:


Gloria Meseseni – Super Team   6 – 6 (1 – 2 d.l.p)

Au marcat: Radu Chichisan (5) si Calin Varga, respectiv Cristian Sabou (2), Ciprian Cheta (2) si Calin Sfat (2)

 

Grupa G:

 

APIA Cetatea Valcau – Scorpionii 3 – 6 (0 – 2)

Au marcat: Aurelian Ghile, Nicolae Brisc si Mirel Sârca, respectiv Mircea Lingurar (3), Vasile Lingurar (2) si Viorel Varga

 

Grupa H:

 

Queen Victory – Vio s Team       4 – 4 (2 – 0 d.l.p)

Au marcat: Marius Faur (2), Cristian Rus si Vlad Rein, respectiv Sandu Marcus (2), Cseke Zoltan si Adrian Mocutiu

Largiana Românasi – Vio s Team        1 – 5 (1 – 2)

Au marcat: Adrian Todoran, respectiv Szentkiraly Attila (2), Asztalos Robert (2) si Viorel Mezei

 

 

 

 

 

Grupa A

 

1. PERLA                 3    2   1   0   19 – 13    7

2. Mobil Team II      3     2   0   1 13 – 10    6

3. Cavalerii II           3    1   1   1   11 – 12    5

4. Focus Team       3    0   0   3     7 – 15    0

 

Grupa B

 

1. ARSENAL BADON       3       2   0   1      11 – 11         6

2. AS Onix                          3       1   1   1      16 – 20        5

3. GMT Sfânta Vineri        2       1   0   1      16 – 10         3

4. Raton Ratin                   2       0   1   1        5 –   8         1

 

Grupa C

 

1. BT ROYAL                         3      3   0   0      21 – 5    9

 2. SAL HDC Golden Gate 2      1   0   1      10 – 6    3

 3. Flash Boys Bocsa          2      0   0   2       4 – 17   0

 4. Exin                                   1      0   0   1       2 – 9     0

 

Grupa D

 

1. LEVEL X                               3   2   0   1   24 – 14         6

2. Simion Barnutiu                 3   2   0   1   30 – 14         6

3. Tornado Transimont         3   1   0   2   12 – 18         3

4. Bad Boys                              3   1   0   2   13 – 35         3

 

 

 

Grupa E

1. B&B                                      3    3   0   0    29 – 12      9

 2. Atletico II                             3    2   0   1    15 – 11     6

 3. Mobila Kiraly Crasna       3    1   0   2     7 – 22      3

 4. Viper Team                        3    0   0   3     9 – 15      0

 

Grupa F

 

1. GLORIA MESESENI               3   1  2  0    15 – 12   6

2. Sanatatea Spital                     2   1  1  0      8 –  4     4

3. Terra Kid                                  3   1  0  2    10 – 13   3

4. Super Team                            2   0  1  1    10 – 14   2

 

Grupa G

 

1. SCORPIONII                3      2   1   0       21 – 16        8

2. APIA C. Valcau             3      1   1   1       15 – 12        5

3. KMO Motors                 2      0   2   0       12 – 12         2

4. Aventura                       2      0   0   2         7 – 15         0

 

Grupa H

 

1. TITAN COMERT           2     2   0   0        19 –  7         6

2. Vio’s Team                    3     1   1   1       14 –  12       3

3. Largiana Romanasi    3     1   0   2       11 – 22        3

4. Queen Victory                2      0   1   1        9 –  12       2

210 Vizualizari
Loading...
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

More in CUPA ROMANIEI