Start lansat pentru Agronova Dragu în 2020

Agronova s-a impus cu 5 – 2 în deplasarea de la Ciocmani, iar soarta învingătoarei era deja decisă după prima repriză, în care echipa din Dragu a marcat de cinci ori

Deşi se anunţa a fi unul dintre cele mai echilibrate jocuri ale etapei, Dumbrava Ciocmani – Agronova Dragu a fost un meci la discreţia echipei vizitatoare.

Echipa condusă de Florin Miron a defilat în prima repriză şi la pauză avea avantaj de cinci goluri, după hattrick-ul reuşit de Stăicuţa Varga şi golurile izbutite de Samir Ciuciu şi Valentin Lingurar. În partea secundă, jocul a fost mult mai echilibrat şi la scurt timp de la reluare, Daniel Goste a redus din handicap după ce a transformat o lovitură de la 11 m. Tot în urma unei lovituri de pedeapsă avea să se stabilească şi rezultatul final. Andrei Iacob a marcat de această dată pentru echipa din Ciocmani

S-a terminat 2 – 5 şi echipa din Dragu aşteaptă derby-ul zonal cu CS Hida.

Dumbrava Ciocmani – Agronova Dragu 2 – 5 (0 – 5)

Au marcat: Daniel Goste (‘47-pen.) şi Andrei Iacob (‘86-pen.), respectiv Stăicuţa Varga (‘3, 9 şi 38), Samir Ciuciu (‘21) şi Valentin Lingurar (‘26)

Dumbrava: Vlad Cristea – Daniel Mureşan, Ciprian Toma, Ionuţ Neagotă, Daniel Goste, Cristian Cristea, Andrei Bălan, Andrei Iacob, George Revnic, Lucian Mureşan şi Ionuţ Iacob (cpt.). Rezerve: Paul Barbur, Romeo Kiraly, Gabriel Borz, Dorin Rusu şi Denis Lucaci. Delegat: Gheorghe Neagotă

Agronova: Tivadar Attila – Bobi Ciuciu, Valentin Lingurar, Zorro Ciuciu, Silic Ciuciu, Samir Ciuciu, Stăicuţa Varga, Natanael Varga, Daniel Miron (cpt.), Alin Gal şi Romulus Lăcătuş. Rezerve: Patriţiu Varga, Totoşel Varga şi Florin Miron. Delegat: Florin Miron

Au arbitrat: la centru – Raul Horvat, asistenţi – Sebastian Cucuian (Păuşa) şi Ionuţ Marincaş (Zalău)

Observator AJF: Liviu Buzure (Jibou)

Jucătorul meciului: Stăicuţa Varga