CUPA ROMANIEI

Supriză mare în Grupa E. Brădet SQD a învins finalista Cupei României la minifotbal!

Echipa din cartierul zălăuan a reuşit să se impună la trei goluri diferenţă în faţa echipei din Liga 1 de minifotbal

Brădet SQD este fără doar şi poate performera etapei a II-a din grupele Cupei României. Deşi evoluează în Liga 3 a reuşit o victorie mare cu Boldor Florex Hida, finalista de anul trecut.

De Francesco Lorenzo şi Eduard Stejerean au făcut un joc exact şi au marcat câte o “triplă”, iar Brădet SQD a câştigat cu 6 – 3 şi poate spera la calificare.

În celălalt meci, AS Onix a condus cu 4 – 3 la pauza meciului cu Tenaris, dar a făcut o repriză secundă slabă, astfel că Tenaris a întors tabela şi s-a impus cu 8 – 5, devenind lider în Grupa E.

Boldor Florex Hida – Brădet SQD 3 – 6 (1 – 0)

Au marcat: Marius Groza (‘19), Vlad Boldor (‘26) şi Andrei Boldor (‘42), respectiv De Francesco Lorenzo (‘29, 30 şi 44), Eduard Stejerean (‘35, 40 şi 45)

Boldor Florex: Robert Onaţ – Marius Groza, Andrei Boldor, Vlad Boldor, Dan Breban, Cristian Puşcaş, Dragoş Covaci şi Sergiu Horvat. Delegat: Andrei Boldor

Brădet SQD: Alexandru Ştefan – Rareş Blăjan, Mihai Cristea, De Francesco Lorenzo, Dragoş Ilieş, Tudor Pura, Rareş Simoc şi Eduard Stejerean. Delegat: Tudor Pura

Arbitri: Lorin Latiş şi Gabriel Puşcaş

Tenaris 2014 – ACS Onix 8 – 5 (3 – 4)

Au marcat: Veres Pall (‘2 şi 48), Radu Chichişan (‘14, 23, 44 şi 49) şi Raul Zdroba (‘30 şi 34), respectiv Marius Muntean (‘12 şi 38), Kurti Eduard (‘13), Gligor Ţurcaş (‘17) şi Florin Morar (‘20)

Tenaris: Mihai Negrean – Rares Corujan, Iuliu Bumbar, Radu Chichişan, Alexandru Mezei, Dan Porumb, Veres Pall şi Raul Zdroba. Delegat: Samir Sabou

ACS Onix: Florin Pop – Florin Morar, Marius Muntean, Dorin Teglaş, Gligor Ţurcaş, Dorin Chereji şi Kurti Eduard. Delegat: Florin Morar

Arbitri: Nicolae Chiş-Ciure şi Lorin Latiş